Przeczytaj przed zabiegiem

Najważniejsze informacje dla klientki dotyczące zabiegu aplikacji rzęs

Tytułem wstępu chcę powiedzieć, że nasze rzęsy jak każdy włos mają swoją żywotność. Średnio w ciągu od 3 do 5 miesięcy wszystkie nasze rzęsy stopniowo wymieniają się na nowe. Rzadko natomiast zauważamy ten proces, ponieważ jest on absolutnie naturalny. 
Rzęsy wypadają podczas mycia, spania oraz nawet mrugania czy pocierania. 
W miejscu wypadniętej rzęsy zaczyna wyrastać nowa. 
Częstotliwość wypadania rzęs oraz prędkość ich odrastania w całości są czynnikami indywidualnymi i są różne u każdej klientki.

Odpowiednio wykonany zabieg aplikacji rzęs w żaden sposób nie przyśpiesza ani nie spowalnia wypadania rzęs naturalnych.

Każda klientka jest indywidualna. Zabieg stylizacji rzęs pozwala wydobyć naturalne piękno każdego oka. Ogromna różnorodność na rynku skrętów, długości i grubości rzęs pozwala na indywidualne dobranie odpowiedniego efektu dla klientki w każdym wieku oraz do każdego kształtu oka.

Co warto zrobić przed zabiegiem? 


Należy pamiętać iż przed zabiegiem trzeba wyjąć szkła kontaktowe.

Ponieważ demakijaż znacznie wydłuża czas zabiegu (a każda z klientek bardzo ceni swój czas) zaleca się dokładne zmycie makijażu przed zabiegiem za pomocą środków bezolejowych lub umycie wodą z mydłem.

W przeddzień uzupełnienia rzęs zaleca się bardzo dokładne umycie oczu za pomocą środków odtłuszczających (mydła, żelu do twarzy). 

Absolutnie zabrania się przyjścia na uzupełnienie rzęs z rzęsami pomalowanymi tuszem (szczególnie wodotpornym!)

W związku z tym że w dni miesiączki klej może znacznie słabiej wiązać proponuję (o ile to możliwe) umawiać się na zabieg aplikacji rzęs w inne dni.

Jeżeli klientka ma bardzo jasne rzęsy naturalne, zaleca się ich pofarbowanie co najmniej kilka godzin przed zabiegiem.

Na czym polega zabieg stylizacji rzęs?

Rozpoczynając zabieg widzę przed sobą rzęsy różnej długości i grubości. Pracując z klientką standardowo doklejam rzęsy sztuczne na naturalne rzęski średnio długie i długie o odpowiedniej grubości. 
Zabieg stylizacji rzęs polega na doklejaniu do rzęsy naturalnej rzęsy z włókna syntetycznego lub włosia norki o odpowiednio dobranym skręcie, długości, oraz grubości. 
Rzęsa sztuczna wygląda zupełnie jak naturalna – grubsza u nasady a cieńsza na końcówce. Jest elastyczna, dlatego zachowuje się podczas noszenia jak rzęsa naturalna. 

Przed zabiegiem ustala się z klientką efekt jaki chcemy osiągnąć. 
Następnie rzęsy dolne są oddzielane od rzęs górnych za pomocą płatków hydrożelowych  (które dodatkowo schładzają i nawilżają delikatną skórę pod oczami), kolagenowych lub silikonowych. 
Stylizację w większości są wykonywane na oku zamkniętym. 


Rodzaje stylizacji rzęs jakie wykonuję.

Metoda ekspresowa polega na szybkim uzyskaniu efektu gęstych rzęs. Rzęsy nie są rozdzielone dlatego też należy je całkowicie zdjąć u stylistki najpóźniej po 2 tygodniach od założenia. Aplikacje wykonuje się na oku otwartym w pozycji siedzącej przy użyciu kleju hipoalergicznego.

Metoda 1:1 polega na doklejaniu do jednej rzęsy naturalnej jednej rzęsy sztucznej lub z włosia norki. 
Średnio na jedno oko dokleja się od 80 do 150 rzęs sztucznych w zależności od ilości i stanu rzęs naturalnych klientki. Po zabiegu wykonanym tą metodą rzęsy nie są sklejone między sobą, można je łatwo przeczesać specjalnym grzebykiem lub szczoteczką.

Metody objętościowe 2:1, 3:1 i td. polegają na doklejaniu do jednej rzęsy naturalnej dwóch albo trzech rzęs sztucznych. Metody te są szczególnie zalecane dla Pań, które mają bardzo rzadkie rzęsy naturalne. Aczkolwiek również do osiągnięcia powalającego efektu :)


Poprzez odpowiednie dobranie grubości, skrętu oraz długości rzęs doklejanych w stosunku do rzęs naturalnych jestem w stanie osiągnąć różne efekty końcowe takie jak efekt maskary, wydłużenie oraz pogrubienie rzęs, efekt “otwartego oka”, “lisie oko”, efekt “lalki”, wizualne podniesienie opadającej powieki. 
Dzięki obecności w mojej ofercie rzęs grubości 0,07 mm oraz rzęs z prawdziwego włosia norki  jestem w stanie zagęścić rzęsy klientki doklejając te cieniutkie do najsłabszych naturalnych bez ich obciążenia. 

W trakcie noszenia rzęs przy uzupełnieniu można zmieniać efekt końcowy.
Zakładam również rzęsy kolorowe, brokatowe, oraz dekoruję rzęsy cyrkoniami, bulionami, piórkami itp.

Czy zabieg przedłużania rzęs jest bezpieczny?

Proces aplikacji rzęs jest bezbolesny i bezpieczny. Rzęsy są przyklejane do naturalnych z odstępem od powieki co wyklucza styczność kleju z powieką. 
Narzędzia używane do stylizacji rzęs przed każdym zabiegiem podlegają dezynfekcji, a płatki do separowania rzęs są jednorazowego użytku.
Zabiegi (oprócz metody ekspresowej) odbywają się w pozycji leżącej przy zamkniętym oku. 

Po aplikacji rzęs może wystąpić lekkie zaczerwienienie oczu które szybko znika. 
Przedłużanie rzęs jest na tyle bezpieczne, że może być wykonane nawet u osób które mają oczy szczególnie wrażliwe.

Rzęsy można przedłużać kilka lat pod rząd bez żadnej przerwy pod warunkiem prawidłowego wykonania zabiegu oraz doboru odpowiednich rzęs.

Jak długo trwa aplikacja rzęs:

metoda ekspresowa około 40 minut
metoda 1:1 od 1,5 do 2 godzin
metody objętościowe od 2 do 2,5 godzin.
rzęsy dolne około pół godziny
czas stylizacji okazyjnej nie jest możliwy do przewidzenia i zależy od polotu fantazji stylistki i klientki :)
Uzupełnienie rzęs trwa średnio od 1 do 1,5 godziny.

Czy zabieg niszczy moje naturalne rzęsy?

Odpowiednio dobrane rzęsy sztuczne oraz prawidłowo wykonany zabieg w żaden sposób nie stwarzają kłopotu klientce. 
Rzęsy dobiera się tak, aby nie obciążały rzęs naturalnych i nie przyśpieszały ich wypadania. Przedłużona rzęsa wypada gdy skończy się jej cykl życia, a w jej miejsce wyrasta nowa rzęsa do której po kilku tygodniach można dokleić rzęsę sztuczną.
W przypadku gdy klientka chce zrezygnować z noszenia rzęs przedłużonych przeprowadzany jest zabieg usuwania rzęs sztucznych za pomocą odpowiedniego środka łatwo usuwającego klej. Zabieg ten trwa około 15 do 30 minut, po czym rzęsy wyglądają jak przed pierwszym założeniem.

Jak często trzeba uzupełniać rzęsy?

Gdy rzęsy naturalne kończą swój cykl życiowy wypadają pojedynczo. Takie zachowanie rzęs jest naturalne, i nie ma na to wpływu wykonany zabieg przedłużania.
Przyklejając sztuczne rzęsy nie można dokładnie określić na jakim etapie cyklu życiowego są naturalne rzęsy (wzrostu, zaniku, spoczynku). Dlatego w celu utrzymania stałego efektu długich i gęstych rzęs konieczny jest zabieg uzupełniający, który wykonuje się po około 3-4 tygodniach.

W przypadku zabiegu jednorazowego po około 3-4 tygodniach zalecane jest ściągnięcie rzęs w salonie.

Czy mogę malować przedłużone rzęsy?

Przedłużone rzęsy wyglądają tak olśniewająco, że absolutnie nie ma potrzeby ich malowania. Dają efekt perfekcyjnie wykonanego makijażu oka. 
Jednakże gdyby ktoś odczuwał potrzebę malowania rzęs, są do tego specjalne tusze na bazie wody, które nie rozpuszczają wiązań kleju. 
W żadnym wypadku nie wolno używać tuszu wodoodpornego!

Czy przedłużone rzęsy wymagają specjalnego traktowania?

Rzęsy przedłużone należy codziennie rozczesywać okrągłą szczoteczką (którą dostaną panie gratis po zabiegu) aby utrzymać efekt rozdzielonych i podkręconych rzęs. 
Kosmetyki do demakijażu okolic oczu powinny być bez oleiste.  
Nie powinno się również trzeć rzęs podczas demakijażu ponieważ osłabia to ich przyczepność. Makijaż zmywamy delikatnymi ruchami, u linii rzęs najlepiej patyczkiem kosmetycznym.

24 godziny po zabiegu powinno się unikać basenów, saun, kąpieli parowych i nadmiernego moczenia rzęs w celu lepszego utwardzenia kleju.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs:
 • brak naturalnych rzęs Klientki z łysieniem (alopecia) 
 • wcześniejsze wykonanie trwałej na rzęsach
 • klientki poddawane chemioterapii (aplikacja możliwa dopiero po zakończeniu pełnego leczenia, w momencie gdy zostaje przywrócony prawidłowy wzrost owłosienia) 
 • zapalenie spojówek 
 • zaćma 
 • zespół suchego oka 
 • Trichotillomania- nerwowe bezwiedne wyrywanie rzęs Infekcje oka 
 • stwierdzona jaskra 
 • opryszczka powiek 
 • nadpobudliwość i brak cierpliwości 
 • stany zapalne skóry 
 • stwierdzone infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybiczne oka lub jego bezpośredniej okolicy

2 komentarze:

 1. Bardzo ładnie to Nadiu napisałaś - konkrety w jednym miejscu. Muszę to dopracować u siebie .

  OdpowiedzUsuń
 2. Napisane jest super;)własnie dzis ide na zrobienie rzes i fajnie bylo przeczytac kazda informacje w tym temacie;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Kazdy nosi rzesy! A Ty?

Właśnie kończy się mój urlop na Helu. Od poniedziałku znów jestem z wami. Ale zboczenia zawodowe to zboczenia zawodowe :) Nawet w muzeum wo...