środa, 7 maja 2014

Nowości Nowości NOWOŚCI!!!


Witam moje drogie czytelniczki!

Piszę dziś aby podzielić się z wami nowościami które ostatnio dzieją się w moim życiu zawodowym.


Jak już wspomniałam w postach wcześniej ten rok przeżywam pod hasłem „uczyć się, uczyć się i jeszcze raz się uczyć”.

Dziedzina stylizacji oczu aktywnie nabiera obrotów, na rynku pojawiają się nowe gadżety pomagające nam w pracy jak również nowe techniki i metody.

Wraz za przedłużaniem rzęs górnych pojawiło się przedłużanie rzęs dolnych. Jednakże do stworzenia całej oprawy oka niezbędna jest również stylizacja brwi. Chyba każda z was zgodzi się że bez brwi klientki wyglądają trochę dziwnie.

Cały Internet obfituje zdjęciami gwiazd bez brwi. Skąd tak mocne zainteresowanie tym elementem naszych twarzy?


źródło obrazka: www.kozaczek. pl

Oprócz funkcji sticte estetycznej brwi pełnią również funkcję ochronną. Dlatego nawet jeżeli mamy wykonany makijaż permanentny nie warto jest pozbywać się włosków. 
Oprócz tego analizując kształt i położenie brwi na twarzy możemy dużo powiedzieć na temat osobowości ich właściciela. Tak na przykład brwi położone blisko nosa z ostrymi zarysami wskazują na osobę zdecydowaną najczęściej kierownika. Brwi które są jasno określone na początku i nagle się kończą wskazują na osobę która przeważnie nie kończy rozpoczętych spraw. 

Zmiana kształtu brwi potrafi zmienić nasze życie. Codziennie spoglądając na siebie w lustro zmieniamy stosunek do siebie a ludzie którzy widzą nas z prawidłowo ukształtowanym łukiem brwiowym spostrzegają nas zupełnie inaczej.  W związku z powyższym tym bardziej ważna staje się rola prawidłowego modelowania brwi naszych klientek. 

W jaki sposób możemy nadawać kształt brwi? 
W ofercie stylistek do niedawna dostępne były jedynie metody krótkotrwałe stylizacji brwi jak henna, farba czy makijaż lub metody permanentne jak tatuaż i makijaż permanentny.

Całkiem niedawno producenci zaczęli cieszyć nas nowymi wynalazkami w tej dziedzinie a mianowicie produktami do semipermanentnego przedłużania brwi oraz semipermanentnej rekonstrukcji brwi.
W odróżnieniu od metod krótkotrwałych efekt utrzymuje się około 2 tygodni (w zależności od przestrzegania zasad pielęgnacji oraz rodzaju skóry klientki).

Poniżej przedstawiam małe porównanie metod modelowania brwiCelowo wyróżniłam w tabeli zabieg rekonstrukcji, ponieważ właśnie na nim skupię się dzisiaj w moim poście.
Żródło zdjęcia: vivienne.com. zamieszczone z pozwolenia właścicieli strony

Za pomocą tego zabiegu możemy 
- całkowicie zmienić kształt i kolor brwi, 
- zagęścić je, 
- zamaskować blizny,  
- nadać odpowiedni kierunek włoskom

Jest to zabieg dla klientek które chcą aby efekt idealnych brwi po wizycie u kosmetyczki utrzymał się dłużej niż po hennie czy farbie. Po zabiegu w zależności od przestrzegania zasad pielęgnacji oraz stanu skóry klientka będzie cieszyć się idealnym łukiem brwiowym do 2 tygodni.
Przeprowadzenie zabiegu zalecane jest również klientkom które chciały by zrobić sobie makijaż permanentny ale nie wiedzą jak będzie to wyglądać w efekcie. Po wykonaniu zabiegu mają możliwość oswoić się z nowymi brwiami przez 2 tygodnie. 

Zabieg przeprowadza się za pomocą kilku produktów specjalistycznych w tym produktów do nadania włoskom odpowiedniego koloru, produktów do tworzenia cienia na skórze, sztucznych włosków, kleju, produktów do fiksacji. 

Jako kosmetyczka już od 12 lat interesuję się tworzeniem idealnych brwi moim klientkom. Jestem certyfikowaną Stylistką Brwi kategorii Master. Cały czas doszkalam się u najlepszych instruktorów w dziedzinie modelowania brwi. 

Od dawna przeprowadzam zabiegi regulacji oraz modelowania brwi za pomocą henny i farby, wyprowadzam brwi za pomocą środków regeneracyjnych oraz doboru odpowiedniego zestawu produktów dla każdej klientki. Zarówno mnie jak i moje klientki zawsze bardzo martwiło to iż efekt po wizycie utrzymywał się zaledwie kilka dni.

Jak tylko na rynku pojawiły się produkty do rekonstrukcji brwi zaczęłam je testować. Mogę powiedzieć że zabieg ten daje klientkom możliwość cieszyć się efektem jak świeżo po wizycie u kosmetyczki znacznie dłużej niż po użyciu henny czy farby. Po wypróbowaniu tej metody łatwiej też będzie klientki przekonać do wykonania makijażu permanentnego jeżeli w waszym gabinecie taki zabieg jest wykonywany.

Poniżej zamieszczam efekty rekonstrukcji brwi w moim wykonaniu 


Jeżeli zainteresowało Cię wprowadzenie usługi rekonstrukcji brwi do swojej oferty zapraszam do udziału w szkoleniach Brow Artist dostępnych w stałej ofercie od 1 maja. 
Więcej informacji na temat szkolenia znajdziesz tu KLIK


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kazdy nosi rzesy! A Ty?

Właśnie kończy się mój urlop na Helu. Od poniedziałku znów jestem z wami. Ale zboczenia zawodowe to zboczenia zawodowe :) Nawet w muzeum wo...